Opravy dávkovacích čerpadel

 
Na námi dodávaná čerpadla zajišťujeme servis. Po předchozí dohodě je možno provést servis přímo v místě instalace na území ČR a SR – ve většině případů není nutno demontovat čerpadlo a odesílat k prohlídce stavu, případně k opravě. V případě servisu v místě instalace lze snadněji odhalit závady v dávkování nesouvisející přímo s dávkovacím čerpadlem a provést proškolení osob provádějících běžnou údržbu a obsluhu čerpadel.

K opravě čerpadel používáme originální náhradní díly a sady náhradních dílů, které jsou zárukou dalšího dlouhodobého bezproblémového chodu opravených čerpadel.

oprava čerpadla OBL
Servis u zákazníka – dávkovací čerpadlo OBL MRB

V případě potřeby rychlého vyřešení problému a provedení jednoduché opravy svépomocí postupujte podle návodů uvedených v sekci:

– technická podpora


Výměna a instalace dávkovacích čerpadel

 
Pokud jsou již dávkovací čerpadla celkově opotřebená a není výhodné je uvádět do provozuschopného stavu – nabízíme Vám výměnu stávajících čerpadel OBL série MB, MC a MD za novou sérii M. Výměna není časově náročná a ve většině případů lze použít stávající potrubní rozvod a elektroinstalaci.

Nová generace Blackline dávkovacích čerpadel OBL série M a série R využívá dlouhodobě osvědčenou čerpací část. Čerpací hlavy, membrány, písty, těsnění, sedla ventilu a kuličky ventilů zůstaly shodné s původními sériemi MB, MC, MD a některé díly i se sériemi MRB, MRC a MRD. Podstatnou změnou je nová konstrukce převodovky. Bylo upuštěno od používání zakázkově vyráběných elektromotorů s upravenou hřídelí. Nově jsou všechna čerpadla osazena standardními elektromotory dostupnými na lokálních trzích, které lze v případě potřeby snadno vyměnit (uchycení třemi šrouby a spoj pero-drážka). Nová převodovka dávkovacích čerpadel M a R také umožňuje snadnou stavbu provedení multiplex – několik spřažených převodovek a čerpacích částí hnaných jedním elektromotorem. Převodový mechanismus je jako u původních řad čerpadel uložen v olejové lázní. Ložiska a další funkční díly jsou záměrně předimenzované pro dlouhodobou životnost čerpadla.


Náhradní díly dávkovacích čerpadel

 
Pro jednodušší opravy, které zvládnete sami, Vám můžeme dodat náhradní díly s návodem na opravu. Více na: náhradní díly dávkovacích čerpadel

Na Vaše dotazy rádi odpovíme – volejte +420603428891 nebo pište na e-mail: info@imu.cz

OBL metering pumps

peristaltic pumps ESPANGO

MICON metering pump