Co dělat, když dávkovací čerpadlo OBL řada M nepracuje správně?
Problémy se správným dávkováním nemusí vždy souviset přímo s technickým stavem dávkovacího čerpadla. Než se rozhodnete pro opravu svépomocí nebo zaslání čerpadla na opravu projděte všechny možnosti popsané v návodu na Odstraňování problémů při provozu dávkovacího čerpadla OBL série M, MB, MC, MD, MRB, MRC, MRD.

Co dělat, když z ventilačního otvoru na dávkovací hlavě čerpadla OBL řada M vytéká dávkovaná kapalina?
Byla porušena celistvost membrány. Vyměňte membránu. Postupujte podle Návod na výměnu membrány dávkovacího čerpadla OBL série M, MB, MC, MD, MRB, MRC, MRD.

Co dělat, když z ventilačního otvoru na dávkovací hlavě čerpadla OBL řada M vytéká olej?
Byla porušena celistvost těsnění posuvové tyče. Vyměňte těsnění posuvové tyče. Postupujte podle Návod na výměnu těsnění posuvové tyče dávkovacího čerpadla OBL série M, MB, MC, MD, MRB, MRC, MRD.

Co dělat, když dávkovací čerpadlo PMK, PMplus, PMi a PME nepracuje správně?
Než se rozhodnete pro opravu svépomocí nebo zaslání čerpadla na opravu projděte možnosti uvedené v návodu Odstraňování problémů při provozu dávkovacího čerpadla PMK, PMplus, PMi a PME.

Lze někde najít údaje o starších řadách dávkovacích čerpadel OBL?
Ano. Některé informace o dříve vyráběných řadách čerpadel jsou dohledatelné na původní verzi našich webových stránek.

Lze instalovat membránové nebo pístové dávkovací čerpadlo do jiné polohy než s osami ventilů svisle?
Ne. Sací a výtlačný ventil těchto čerpadel je vybaven kuličkami, které dosedají na přesně opracované sedlo. Pro udržení přesnosti dávkování je žádoucí, aby kulička dosedla v co nejkratším čase na celý obvod sedla a dokonale uzavřela průtok buď sacím nebo výtlačným ventilem. Odchylka osy ventilů od svislé polohy zvyšuje nepřesnost dávkování.

Má vliv změna tlakového odporu na výstupu dávkovacího čerpadla na průtok?
U pístových čerpadel nemá – při sací fázi je nasáto množství kapaliny definované objemem válce a při výtlačné fázi je toto množství vytlačeno do výstupního potrubí. U membránových čerpadel pouze nepatrně – díky jedinečné konstrukci membrán u dodávaných čerpadel klesne průtok při zvýšení tlaku o 1,5baru maximálně o 1%. U peristaltických čerpadel dochází k poklesu průtoku při zvýšení tlakového odporu na výstupu – velikost poklesu je pro každé provedení peristaltického čerpadla odlišná.